Skřípání zubů

 

Skřípání zubů

Přestože patologické skřípání zubů může mít mnoho medicínských příčin, od mozkových poruch až po vady chrupu, hlavním důvodem bývá většinou stres a přetížení nervového systému.
Nevědomé skřípání zubů během spánku má za následek nadměrné obroušení, zuby se stávají citlivými a bolestivě reagují na sladké, kyselé, či studené. Bruxismus – skřípání zubů neohrožuje zdaleka jen zuby, kterým hrozí až totální zničení. Skřípání zubů vede často k bolestem hlavy a obličejových svalů, problémům při otevírání úst, nevysvětlitelným bolestem ucha a řadě dalších problémů.
Zubní laboratoř Queen’s smile vyrábí na míru nákusné dlahy pro lidi trpící patologickým skřípáním zubů.
Nákusná dlaha se vyrábí ze speciálního biokompatibilního materiálu, který má dva stupně tvrdosti. Měkké plochy chrání zuby a zabraňuje poškození zubní skloviny. Tvrdší nákusné plochy zabraňují prokousnutí chrániče. Chránič se nasazuje na noc na zuby, kde vytváří ochranný štít mezi horním a dolním zubním obloukem. Uvolňuje napětí žvýkacích svalů, snižuje tlak čelistí a pomáhá svalům relaxovat.
Výroba nákusných dlah začíná u stomatoga, který po konzultaci, odebere přesné otisky zubů. Na základě těchto otisků, vyrobí atestovaní zubní technici v laboratoři odpovídající zubní chránič proti skřípání, přesně kopírující skus.