Zubní rovnátka

 

R19+

Ortodoncie se zabývá nepravidelným postavením zubů, zubních oblouků i čelistních kostí. Léčba ortodontických vad není věkově omezena. Obvykle se začíná u dětí ve věku kolem 4 let. Ideální věk pro léčbu nastává v době výměny chrupu. Horní hranice léčby není stanovena, neboť postavení zubů ve špatné poloze se dá léčit i v dospělosti. Ortodontická léčba může být realizována mnoha druhy ortodontických aparátů, které lidé znají jako zubní rovnátka.
Podívejte se na některé z našich rovnátek do fotogalerie deskových aparátů, Twin-Blocků nebo funkčních aparátů.
Ortodontický aparát, umí modifikovat způsob růstu čelistí, roztahovat patrový šev, řídit prořezávání zubů a vyloučit negativní vlivy okolních měkkých tkání (rty, jazyk, tváře). Tyto funkční aparáty používají sílu čelistních svalů a mohou pomoci při některých typech problémů. Měly by se nosit kromě jídla, pití a provozování sportovních aktivit co nejvíce.
Zubní laboratoř Queen’s smile vyrábí zubní rovnátka z vysoce kvalitních a plně atestovaných, zdravotně nezávadných materiálů. Vybrat si lze z pestré nabidky barev, i vzorů, včetně, obrázků, ornamentů a jmenovek.

  

Funkční aparáty

Funkční aparáty upravují vzájemné postavení horní a dolní čelisti.(Např.horní, nebo spodní předsunutí čelisti) Funkční aparáty se používají v době výměny chrupu, což je mezi devátým až dvanáctým rokem vývoje. Zubní laboratoř Queen’s smile vyrábí všechny druhy funkčních aparátů (např.Klamt, Balters, Monoblok, Twin-block, Fränkel, atd.).

Použití funkčních aparátů, stejně jako použití zubních rovnátek, určuje zubní lékař -ortodont. Na základě otisků chrupu, atestovaní technici (laboranti) vyrobí příslušný ortodontický, nebo funkční aparát, který lékař nastaví podle potřeby, nebo podle postupu léčby.